Szukaj produktu

Produkt dnia

Producenci

Pistolet pneumatyczny RAM Walther P-99

Pistolet pneumatyczny RAM Walther P-99
Producent:
WALTHER
Kod produktu:
118
W magazynie:
brak
Ocena:
2.40

brutto: 999.00 zł
Powiadom znajomego

Walther RAM P-99 jest wierną repliką modelu Walther P-99 - jednego z najpopularniejszych na świecie. RAM to najnowsza oferta niemieckiej firmy UMAREX-WALTHER

Prawdziwa akcja

Walther RAM P-99 jest przeznaczony do treningów strzeleckich i obronnych dla cywilów i formacji ochronnych. Jego sprzedaż, zakup, posiadanie i używanie nie wymaga żadnych zezwoleń ani rejestracji.
Działa na zasadzie urządzenia pneumatycznego zasilanego sprężonym CO2. Energia kinetyczna pocisku nie przekracza 17 Jouli. Urządzenie ma gładki przewód lufy. Według obowiązujących przepisów niejest bronią, jednak ze względów bezpieczeństwa może je kupić tylko osoba pełnoletnia. Zasięg wystrzelonej kulki to ok. 30 m.ER. Skrót ten oznacza REAL ACTION MARKER.

Twarda sztuka

Szkielet został wykonany z wytrzymałego polimeru, a pozostałe części (lufa, zamek, części ruchome) ze stopu aluminiowo – cynkowego. Dzięki temu pistolet zachowuje oryginalną wagę. Sam szkielet wyprodukowano w taki sposób, że nawet w dotyku wiernie przypomina oryginał. Zastosowano w nim lufę o gładkim przewodzie, montowaną do szkieletu nieruchomo.
Magazynek wykonano z metalu. Mieści 9 kulek gumowych (obalanie celów) lub wypełnionych farbą (treningowo-ćwiczebnych) o kalibrze 0.43 cala (1,09 cm).

Efekt podrzutu

Pistolet jest wyposażony w system Blow-Back: ruchomy zamek i odrzut przy każdym strzale.
W 90% zachowano zasadę działania i obsługi prawdziwego Walthera. Po ostatnim strzale zamek pozostaje w tylnym położeniu. Po wsunięciu pełnego magazynka wystarczy nacisnąć dźwignię zatrzasku zamka, aby pistolet został przeładowany.
Pistolet zużywa do wystrzelenia kulki dużą dawkę gazu, dzięki czemu powstaje odczuwalny przez strzelca podrzut, efekt zbliżony do tego, który powstaje podczas używania broni palnej.

Guma albo farba

RAM jest zasilany standardową 12-gramową kapsułą CO2. Pełna kapsuła wystarcza na wystrzelenie z całą mocą 3 magazynków. Możemy używać dwóch rodzajów amunicji: gumowe kule są przeznaczone do strzelania w tarcze lub inne cele; kule z farbą wykorzystuje się natomiast do przeprowadzenia realistycznych szkoleń strzeleckich grup ochrony. Podczas tego rodzaju ćwiczeń należy pamiętać o zabezpieczeniu twarzy i szyi. Istotnym wymogiem jest także używanie maski systemu RAM.

Chwalą fachowcy

Cały system jest tak pomyślany, aby zapewnić jak największy realizm szkolącym się strzelcom. Znajduje uznanie w organizacjach i stowarzyszeniach zajmujących się szkoleniem w działaniach CQB/CT oraz innych. System RAM jest również polecany jako efektywny sposób szkolenia przez amerykańską organizację NTOA (czyli NATIONAL TACTICAL OFFICERS ASSOCIATION, która skupia szkoleniowców z sił specjalnych wojska i policji w USA), co potwierdza także naklejka na każdym pudełku.

Bezpieczeństwo

Należy KATEGORYCZNIE przestrzegać poniższych zasad bezpieczeństwa:
  • niedopuszczalne jest używanie podczas ćwiczeń kul gumowych i strzelanie nimi do innych uczestników, ponieważ trafienie, nawet z odległości 30 m., może spowodować obrażenia
  • nie wolno celować do innych osób pistoletem załadowanym gumowymi kulkami
  • nie można przeprowadzać szkoleń bez odpowiedniego zabezpieczenia części twarzy i szyi
  • nie wolno strzelać do nikogo z odległości mniejszej, niż 3 metry (kulką z farbą)
  • nie można celować w głowę
  • należy używać tylko oryginalnych, nieuszkodzonych kulek

RAM to także dobra alternatywa dla wszystkich szkolących się na modelach ASG. Same modele RAM są dużo wytrzymalsze, odporne na wilgoć a nawet pełne zamoczenie.

W zestawie znajduje się:
- walizeczka do przenoszenia wykonana z tworzywa sztucznego
- wycior gumowy do czyszczenia lufy
- zatyczka do lufy

Galeria produktu:

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl